Skrzydło szpitala w Krynicy na ukończeniu.

Skrzydło szpitala w Krynicy na ukończeniu.
Nowe skrzydło Powiatowego Szpitala im. Józefa Dietla w Krynicy – Zdroju jest już na ukończeniu. Musiało zostać wybudowane ze względu na to, że zmieniły się przepisy i należało dostosować placówkę do wymogów NFZ.
 
Na oddziale pediatrii wykonano już elementy wentylacji i instalacji gazów medycznych. Gotowa jest przewiązka łącząca stary i nowy budynek. Zakończyły się prace przygotowujące pod montaż sal operacyjnych ze stali nierdzewnej. W szpitalu znajdą się trzy nowe sale operacyjne dla oddziału chirurgii ogólnej, oddziału chirurgii ortopedyczno-urazowej oraz oddziału ginekologii i położnictwa. Umożliwi to wykonywanie 10 – 13 zabiegów operacyjnych dziennie. - W nowym skrzydle, które będzie miało prawie dwa i pół tysiąca metrów kwadratowych znajdzie się oddział pediatrii, intensywnej terapii, blok operacyjny i centralna sterylizatornia – mówi starosta Marek Pławiak. - "Prace budowlane mają być zakończone w ostatnich dniach października"
   Środki na rozbudowę szpitala budowę pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – ok. 3 mln zł, budżetu szpitala – ok. 2 mln zł, budżetu Powiatu – ok. 15,5 mln zł. Koszt robót budowlanych to 13 649 847 zł, a koszt wyposażenia - ok. 7 mln zł. Łączny koszt inwestycji: ok. 20 650 000 zł.

(MK) fot M. Olszowska.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica