Sławomir Kmak - dyrektorem krynickiej lecznicy.

Sławomir Kmak - dyrektorem krynickiej lecznicy.
Sławomir Kmak został (27 lutego) wybrany na dyrektora Szpitala Powiatowego im. dra Józefa Dietla. Jego kandydaturę musi jeszcze zaakceptować Zarząd Powiatu Nowosądeckiego. Do konkursu - oprócz Kmaka - przystąpiło sześciu kandydatów: Tomasz Fijałkowski, Andrzej Fulasz, Emil Kawa, Bożena Stankiewicz i Janusz Zabiegała.

 Kandydatom zadawano te same pytania. Brano też pod uwagę kompetencje każdego z nich oraz dotychczasowy przebieg zatrudnienia i doświadczenie zawodowe. - "Komisja, w skład której weszło dwanaście osób w tajnym głosowaniu wybrała Sławomira Kmaka. Posiedzenie zarządu, na którym ma zapaść decyzja co do powołania go na stanowisko dyrektora krynickiego szpitala ma się odbyć w najbliższych dniach” - mówi Mieczysław Kiełbasa, wicestarosta nowosądecki.
    Podczas spotkania z dziennikarzami, Sławomir Kmak odpowiadał m.in. na pytania dotyczące planów na najbliższą przyszłość. - „Będzie ewolucja, a nie rewolucja. Musimy myśleć o tym, żeby szpital budował swoją markę i rozwijał się. Istotnym elementem będzie dalsza modernizacja placówki oraz jej rozbudowa. Najbliższe plany to poprawa możliwości diagnostycznych szpitala. Trwają obecnie intensywne prace nad utworzeniem pracowni tomografii komputerowej. To znacznie poprawiłoby jakość i komfort pracy w lecznicy. Nie musielibyśmy transportować chorych do innych ośrodków na tomografię i zaoszczędzilibyśmy na kosztach".
*****
20 maja 2011 roku starosta nowosądecki Jan Golonka odwołał z funkcji dyrektora krynickiego szpitala miejskiego Alicję Jarosińską. Główne zarzuty wobec niej dotyczyły modernizacji placówki, krytyce poddano też jej współpracę z pracownikami. Na miejsce Jarosińskiej starosta na trzy miesiące powołał Sławomira Kmaka, dotychczasowego zastępcę dyrektora Kancelarii Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Po tym okresie przedłużono mu umowę aż do czasu rozpisania konkursu na dyrektora lecznicy. Kmak zadeklarował wówczas m.in., że porozumie się ze skarżącym szpital byłym wykonawcą inwestycji, a także przywróci dobrą atmosferę w zespole placówki. Nowy szef lecznicy z wykształcenia prawnik, ma doświadczenie w zarządzaniu. Był m.in. komisarzem Miasta i Gminy w Piwnicznej.

Małgorzata Kareńska
 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica