Służby bezpieczeństwa publicznego przygotowują się do „Bezpiecznych wakacji”.

Służby bezpieczeństwa publicznego przygotowują się do "Bezpiecznych wakacji".
W Komendzie Straży Miejskiej odbyła się narada szefów służb porządku i bezpieczeństwa publicznego z udziałem burmistrza Dariusza Reśko. Tematem rozmów były przygotowania do letniej akcji „Bezpieczne wakacje”, ze szczególnym uwzględnieniem Światowych Dni Młodzieży

Uczestnicy narady wymienili poglądy i informacje o możliwościach i zasadach współpracy i wzajemnego wsparcia przy wykonywaniu zadań. Określili wielkość i rodzaj taboru oraz sprzętu, jakim dysponują służby porządku i bezpieczeństwa.
     Przykładem wspólnych działań może być utrzymania porządku przy parkowaniu pojazdów, aby zachować przejezdność dróg, gdzie może wystąpić konieczność działań ratowniczych podejmowanych przez straż pożarną czy pogotowie ratunkowe. Omówiono sprawy bezpieczeństwa turystów w górach.
Naczelnik GOPR przedstawił zastosowanie i możliwości nowej aplikacji „NA RATUNEK”. Mogą ją zainstalować w telefonach komórkowych turyści, ale także policjanci, strażacy i strażnicy miejscy.
    Na zakończenie ustalono, że podobne spotkania będą się odbywać raz na kwartał, w celu omówienia na bieżąco pojawiających się zagrożeń i problemów.
     W naradzie uczestniczyli komendant Komisariatu Policji kom. Andrzej Stach, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. Adam Pióro, naczelnik Krynickiej Grupy GOPR Michał Słaboń oraz gospodarz spotkania, komendant Straży Miejskiej Piotr Szyszka.


(MK) fot. UM Krynica - Zdrój. 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Krynica - Zdrój.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica