Sprzątamy Polskę bosą stopą od Tatr po Bałtyk !

Sprzątamy Polskę bosą stopą od Tatr po Bałtyk !
W dniach 1-2 lipca w Zakopanem odbędzie się Akcja Czyste Tatry, organizowana przez Stowarzyszenie Czysta Polska. To doskonała okazja nie tylko, by pomóc naturze i posprzątać górskie szlaki, ale również dołączyć do wspólnej zabawy i wielu atrakcji ekologicznych czekających na wszystkich uczestników !

Od 2012 roku, każdego lata na Dolną Rówień Krupową w Zakopanem przyjeżdżają wolontariusze z całej Polski, aby wspólnie wyruszyć na tatrzańskie szlaki i uprzątnąć je ze śmieci pozostawianych przez turystów. W zeszłorocznej akcji wzięło udział aż 4000 wolontariuszy, którzy zebrali 440kg śmieci.
W tym roku Akcja Czyste Tatry odbędzie się w dniach 1-2 lipca. Każdy może się dołączyć, wystarczy wejść na stronę www.czystetatry.pl i wypełnić formularz rejestracyjny. Każdy wolontariusz na początek otrzymuje specjalny start pack zawierający między innymi: biodegradowalne worki na śmieci, rękawice, identyfikatory oraz mapy, niezbędne do wykonania zadania.
     Pokonanie kilometrów szlaków, zebranie wielu kilogramów śmieci i satysfakcja z wykonania, pożytecznego działania to nie jedyne atrakcje jakie organizatorzy zaplanowali dla uczestników Akcji Czyste Tatry! Do dyspozycji wolontariuszy są gry i zabawy sportowe, slalom gigant na rolkach, turniej siatkarski, kiermasz outdoorowy, a także prelekcje i filmy oraz fioletowa strefa chillout, w której będzie można się zrelaksować i dowiedzieć więcej o projekcie Czysta Polska – od Tatr aż po Bałtyk. Nie zabraknie także miejsca dla fanów piłki nożnej w specjalnie przygotowanej strefie kibica. Zwieńczeniem doskonałej dwudniowej zabawy będzie sobotni koncert finałowy zespołu Piersi. Sponsorem koncertu jest producent win Barefoot Wine.
   Marka Barefoot Wine, będąca sponsorem Akcji Czyste Tatry i koncertu finałowego, jest również współorganizatorem sprzątania polskich plaż i wybrzeży w ramach Barefoot Projekt Czysta Plaża. Obie inicjatywy łączy wspólny cel – uprzątnięcie polskich plaż i górskich szlaków, tak aby można było przejść się po nich bosą stopą.
* * *
Stowarzyszenie Czysta Polska zawiązało się w grudniu 2012 roku. Zamierzone cele stowarzyszenia to podejmowanie inicjatyw na rzecz ochrony środowiska; w tym ochrona cennych przyrodniczo obszarów, prowadzenie edukacji ekologicznej; popularyzowanie idei ochrony środowiska naturalnego i ekologii; przeciwdziałanie nielegalnemu przemieszczaniu i składowaniu odpadów; realizacja przedsięwzięć związanych z gospodarką odpadami i ochroną powierzchni ziemi, wspieranie szeroko rozumianej inicjatywy społecznej obywateli.
     Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej akcji Barefoot Beach Rescue Project. Inicjatywa ta powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie plaż z ton śmieci. Współorganizatorem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Czysta Polska. W zeszłym roku dzięki akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża posprzątano plaże w aż pięciu miastach! Chętnych do pomocy nie brakowało. W akcje zaangażowało się aż 747 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami uzbierali ponad 397 kg śmieci.

#GetBarefoot
#BarefootFriendly
#BoseStopy

Kontakt dla mediów :
Biuro prasowe Barefoot Projekt Czysta Plaża
Artur Gąsinowski
E-mail: a.gasinowski@gardenofwords.pl
Kom: +48 511 478 028

Rzecznik Prasowy Akcji Czyste Tatry
Krzysztof Dąbrowa
E-mail: media@czystetatry.org.pl
Kom: +48 691 766 649

MTV 24
Źródło : Biuro prasowe Barefoot Projekt Czysta Plaża
 
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica