Strażacy pozyskali blisko 20 litrów krwi.

Strażacy pozyskali blisko 20 litrów krwi.
Na niedzielny (26 kwietnia) apel strażaków oddawania krwi odpowiedziały 52 osoby, dokonano 43 pobrań, pozyskując blisko 20 litrów bezcennego leku. Kolejne akcje - latem.

W budynku Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy - Zdroju odbyła się druga akcja poboru krwi w ramach X edycji programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”. – „Na apel odpowiedziały 52 osoby. Łącznie dokonano 43 pobrań, pozyskując 19,35 litrów krwi. – mówi mł. kpt. Dariusz Cieśla, koordynator akcji „Ognisty ratownik - Gorąca krew” - "Pomagamy nie tylko ofiarom nieszczęśliwych wypadków. Ale przede wszystkim potrzebującym mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego daru serca".
    Z możliwości podzielenia się cennym darem skorzystało m.in. kilka kobiet wypoczywających w uzdrowisku z Warszawy, Gdańska i Krakowa. - "Zainteresowanie akcją wykazuje, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi na terenie gminy. Środowiska strażackie kolejny raz potwierdzają, że zawsze można na nich liczyć. Potrzebujących tego bezcennego leku nie brakuje". – zauważa mł. kap. Dariusz Cieśla.
   Krwiodawcy zostali poczęstowani czerwonym barszczem z pasztecikiem i obdarowani czekoladami. Każdy dawca otrzymał również białą koszulkę z rysunkiem znanego rysownika Andrzeja Mleczki. Dla dzieci oczekujących na rodziców oddających krew strażacy zorganizowali specjalne miejsce do rysowania.
    Kolejne akcje poboru krwi odbędą się 21 czerwca w Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego w Muszynie (ul. Krzywa 1) oraz 5 lipca w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Krynicy - Zdroju.

Małgorzata Kareńska & Andrzej Gulewicz
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica