Studenci ze Wschodu poznają Nowy Sącz

Studenci ze Wschodu poznają Nowy Sącz
W ramach programu Study Tour to Poland studenci z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii odwiedzili Nowy Sącz. Studiują na różnych kierunkach studiów, a łączy ich to, że są liderami młodego pokolenia w swoich krajach.

Podczas 10 dniowej wizyty 13 studentów ze Wschodu zapoznaje się ze zmianami, jakie po 1989 roku zaszły w Polsce. Poznają różne aspekty życia, które na potrzeby programu podzielono na kilka części tematycznych.
Wśród nich są samorząd, turystyka, organizacje pozarządowe, edukacja i gospodarka. - Cieszę się bardzo, że mogę was gościć w sądeckim ratuszu. Wasza obecność to nadzieja na to, że ponadnarodowa współpraca może owocować dobrymi relacjami między wschodnimi krajami Europy, w tym także w relacjach z Polską – podkreśla Wojciech Piech dodając, że Nowy Sącz jest dużym ośrodkiem, gromadzącym szeroko pojęte usługi dla mieszkańców nie tylko dla miasta, ale również całej Sądecczyzny. - Nowym Sącz jest tym centrum gospodarczym, przemysłowym i handlowym, a jednocześnie jest liderem w realizacji wielu ważnych dla miasta i regionu inwestycji infrastrukturalnych.
   Wizyta studentów z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii jest możliwa dzięki programowi Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, który organizacyjnie podczas wizyty w Nowym Sączu koordynowany jest przez sądecką Fundację Promocji Nauki i Kreatywności.

oprac. (MK). foto UM NS.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica