Świat niepowtarzalnych dekoracji wielkanocnych. Wianki, palmy...

Świat niepowtarzalnych dekoracji wielkanocnych. Wianki, palmy...
Świat niepowtarzalnych dekoracji wielkanocnych. Wianki, palmy, jajka filcowane oraz koszyczki ze świeżymi kwiatami. Wyszywane baranki z serków góralskich, pisanki i króliczki. Takie atrakcje przedświątecznego kiermaszu przygotował dzisiaj (23 marca) krynicki Pasaż . Do swojego stanowiska zaprosiło zwiedzających m.in. Koło Gospodyń Wiejskich z Berestu i Czyrnej.

Wiadomo. Wiosennych stroików nie może zabraknąć na świątecznym stole. Robione zwłaszcza z bukszpanu czy wikliny, mogą również ozdabiać okna lub drzwi. Natomiast wielkanocne ozdabianie jajek nie tylko ma długą i ciekawą tradycję, ale stwarza również możliwości plastyczne. Jedną z technik jest filcowane ich "na sucho". Takie zdobienie jajek jest niezmiernie czasochłonne i wymaga cierpliwości, ale za to przynosi niepowtarzalne efekty. Potrzebne materiały do ich wykonania to: wełna do filcowania, specjalna igła oraz jajko wykonane ze styropianu. Motywy, jakie powstają zależą od wyobrażni twórcy.
    Kiermaszowi towarzyszyły występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów z Centrum Kultury, w tym Butterfly Crew, Funky Dolls, Rytmiks.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica