Światowy Dzień Inwalidy. Wspomnienia i podziękowania.

Światowy Dzień Inwalidy. Wspomnienia i podziękowania.
W sali balowej Starego Domu Zdrojowego obchodzono Światowy Dzień Inwalidy. Uroczystość zgromadziła m.in. mieszkańców uzdrowiska oraz radnych. Wśród zaproszonych gości była również 90 letnia Teresa Półchłopek, wdowa po Stefanie Półchłopku, zasłużonym obywatelu miasta. 

- Największą wartością jest to, że w tym dniu chcemy przebywać ze sobą. Bardzo się cieszę, że udało się wprowadzić taką tradycję w Krynicy, budowaną przez seniorów, jak i młode pokolenie, które przygotowało występy artystyczne. Jesteście państwo ogromną wartością tego miasta. Za to, że przyczyniacie się do jego rozwoju chciałbym wam podziękować.  – powiedział burmistrz Dariusz Reśko, który przy okazji wspomniał o aktywności krynickich seniorów, uczestniczących licznie m.in. w Uniwerytecie Trzeciego Wieku.  
     Syn Stefana Półchłopka – Aleksander, przygotował niespodziankę muzyczną – Tutaj, w tym miejscu 30 lat temu była scena teatralna, na której ten utwór został odśpiewany i nagrany. Usłyszymy, więc taty głos, który jest historią tego uzdrowiska obchodzącego w tym roku 220 lecie istnienia”. Melodia pochodzi z okresu międzywojennego, a poświęcona jest Krynicy. Utwór do swojego repertuaru dołączył Zespół Wokalny Kryniccy Seniorzy, działający pod kierunkiem Krystyny Rozalii Jarząbek.  
   Burmistrz, Przewodnicząca Rady Miejskiej oraz Rozalia Jarząbek przekazali również pisemne podziękowania Małgorzacie Romańskiej, Elżbiecie Słysz oraz Janinie Ewie Pierzchale za długoletnią działalność na rzecz lokalnej społeczności. Uroczystości dopełnił wykład Jacka Nowaka z Pasieki Barć w Kamiannej, który opowiadał o zdrowotnych walorach miodów. 
Na obchody Światowego Dnia Inwalidów zaprosił krynicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. 
 
Małgorzata Kareńska fot. aut. 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica