Światowy Kongres Międzynarodowej Komisji Ratownictwa Górskiego.

Światowy Kongres Międzynarodowej Komisji Ratownictwa Górskiego.
3 października rozpoczyna się Światowy Kongres Międzynarodowej Komisji Ratownictwa Górskiego - IKAR - CISA. Każdego roku impreza odbywa się w innym miejscu na świecie.

Czterodniowe obrady staną się okazją do wymiany doświadczeń i wspólnego sprawdzenia oraz porównania możliwości, umiejętności i technik ratowniczych. Delegaci pracować będą w czterech komisjach: ratownictwa powietrznego, naziemnego, medycznego i lawinowego. Omówią m.in. szczególne wydarzenia w ratownictwie górskim, przeprowadzą dyskusje na temat poprawy bezpieczeństwa ratowników i zapobiegania wypadkom górskim. Zaprezentują również nowe sposoby ratownictwa i zapoznają się z nowoczesnymi rozwiązaniami w specjalistycznym sprzęcie ratowniczym.
   Organizacja IKAR - CISA (Międzynarodowa Komisja Ratownictwa Górskiego) istnieje od 1948 roku. Zrzesza 65 organizacji ratownictwa górskiego z 31 krajów świata. Polskie ratownictwo cieszy się w świecie dużym uznaniem. Przyznanie Polsce organizacji Kongresu łączy się z jubileuszem 60-lecia powstania Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego 

(MK) fot. GOPR
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica