Święto Edukacji Narodowej w krynickiej „jedynce”

Święto Edukacji Narodowej w krynickiej "jedynce"
W Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 1 im. Ratowników Górskich odbyła się (13 października) uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyła szkolna społeczność oraz zaproszeni goście.
  „Drodzy Nauczyciele życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły" - usłyszeli od zaproszonych gości dyrektor Maria Kołodziej oraz kadra nauczycielska - "Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostej ścieżki w gąszczu codzienności".
    Uroczystość swoją obecnością uświetnili między innymi: Małgorzata Półchłopek, przewodnicząca Rady Miejskiej, Józef Nieć, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Nowym Sączu, Michał Słaboń, Naczelnik Krynickiej Grupy GOPR i jego zastępca - Andrzej Stefański, Andrzej Rusyniak, starszy ratownik, st. asp. Sebastian Wójtowicz, zastępca Komendanta Komendy Miejskiej oraz emerytowani nauczyciele.
      Na ręce dyrektor placówki, najserdeczniejsze życzenia w imieniu rodziców złożyła przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Zygmunt.
   Mottem części artystycznej był fragment wiersza, będący przekazem, że uczniowie i nauczyciele przestrzegają ideałów wiążących się z troską o drugiego człowieka, wrażliwością na krzywdę oraz  cierpienie, a także zachwytem nad pięknem i potęgą gór.

Oprac. (MK). materiały prasowe Szkoła Podst. Nr. 2
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica