TARGI WIELKANOCNE 2016 - 18-28.03.2016 - Kraków Rynek Głowny - poleca MTV24.TV

TARGI WIELKANOCNE 2016 - 18-28.03.2016 - Kraków Rynek Głowny - poleca MTV24.TV
Wielkanoc 2016 z MTV24.TV
W dniach 18-28 marca 2016 r. na Rynku Głównym w Krakowie odbywać się będą tradycyjne Targi Wielkanocne. Organizatorami są: Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz firma „ARTIM” Sp. z o.o., która jest realizatorem Targów. Patronami medialnymi są: Dziennik Polski, TVP3 Kraków, RMF FM, RMF MAXXX, RADIOFONIA, Nasze Miasto, LoveKraków.pl oraz MTV24.TV Logo Targów Wielkanocnych zaprojektował artysta plastyk Jerzy Napieracz, dekoracje zaprojektowała artysta plastyk Marzena Koperska. Znajdź ekipę MTV24.TV na Krakowskim Rynku a otrzymasz płytę "TOP POP" firmowaną przez Macieja Dreszera ( kierowcę wyścigowego) . Na energetyczne spotkanie z "TOP POP" zaprasza MTV24.TV i Keepcan Energy Drink .
Album promuje działanie findacji : A.R.T.przeciwprzemocy.pl 
Współpraca: ARTIM , CICHY KĄCIK ( Krynica Zdrój ) , ATV , IMPERIUM KOBIET , PLANETA KOBIET , DEE JAY MIX CLUB , DRESZER MOTO SPORT

W Targach zapowiedziało udział ok. 60. kupców reprezentujących nie tylko nasz region, ale również inne miasta Polski. W tegorocznej edycji Targów prezentować się będą ponadto wystawcy z zagranicy, m.in. z Litwy, Słowacji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Węgier. Produkty oferowane przez kupców to przede wszystkim artykuły świąteczne: stroiki, koszyki, palmy, świeczki, pisanki, ręcznie malowana porcelana, biżuteria, obrusy, serwetki, kierpce, kożuchy ręcznie haftowane, plecionki, wyroby z masy solnej, z mąki, z siana, z drewna oraz inne wyroby regionalne. Można będzie znaleźć takie produkty jak mydła z Marsylii, naturalną chałwę turecką, maskotki pachnące kawą, czekoladą i cynamonem, biżuterię z tkanin. Na targach zagości stanowisko Poczty Polskiej, gdzie będzie można nadać świąteczne kartki i listy.
Dla krakowian i turystów odwiedzających Targi przygotowano punkty małej gastronomii z polskimi potrawami z grilla, będzie stoisko z pierogami wg staropolskich receptur m.in. z marmoladą różaną, z soczewicą z suszonymi pomidorami, pierogi kresowe z wędzonym białym serem i ziemniakami, oraz stoisko serwujące zupy: żurek, kwaśnicę, pomidorową, czosnkową, barszcz, grochówkę oraz grzybową. Będzie też można skosztować cieszącą się od kilku lat powodzeniem pajdę chleba ze smalcem, masłem czosnkowym, boczkiem, cebulą i ogórkiem. W kiosku stylizowanym na młyn będzie można kupić naleśniki. Organizatorzy starają się, aby przed samymi świętami punkty małej gastronomii oferowały przynajmniej jedną potrawę związaną ze Świętami Wielkanocnymi. Ponadto znajdziemy wędliny, kiełbasy, sery góralskie, oscypki, dojrzewające sery z Węgier, Holandii, węgierskie placki tzw. kurtoszo-kołacze, litewskie wędliny i ciemny chleb, miody, orzechy prażone, migdały, słonecznik, owoce w czekoladzie i marcepanie, narzędzia i figurki z czekolady, suszone owoce, ciasta domowe, ciasteczka owsiane, naturalne soki oraz tradycyjne pierniki. Na Targach znajdzie się tradycyjnie miejsce na beczki z „Grzańcem Galicyjskim”, ale będą też inne trunki, na przykład piwa regionalne i nalewki m.in. żurawinowa, pigwowa, orzechowa, miodowo-różana, a także owoce w zalewie.
Ustawiona zostanie kuźnia, w której odbywać się będą pokazy kowalstwa. Tam też można będzie nabyć podkówkę ze swoim imieniem.

Materiał Prasowy : ARTIM - Kraków
Opracował : Music Media Press dla MTV24.TV
Foto: Music Media PressKomentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica