Tomek Kowal pomaga 9-letniej Julce

Tomek Kowal pomaga 9-letniej Julce
     Wydarzenie miało miejsce 2 listopada 2011 roku. Mieszkająca w Trzetrzewinie Julka Kowalczyk w drodze do szkoły została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych. Po wypadku nie odzyskała przytomności. Jej stan wymaga teraz kosztownej rehabilitacji. Rodzice Julki wierzą, że wszystko będzie dobrze córka znów się do nich uśmiechnie.

      W akcję pomocy włączyło się wiele osób, w tym krynicki strongman Tomek Kowal, który bardzo przeżył wizytę u Julki. Zapewnił, iż do akcji przystąpi Polska Federacja Strongman Team. - Będziemy zbierać pieniądze na każdych zawodach – przekonywał wzruszony siłacz. Julka bardzo lubiła jeździć rowerem. Strongman obiecał, że jak tylko się obudzi, pojadą razem na przejażdżkę. Do akcji włączyli się również kryniccy burmistrzowie Dariusz Reśko i Tomasz Wołowiec. W liście otwartym do mieszkańców apelują o przekazywanie dla Julki 1% podatku. Tomek Kowal o pomoc dla dziewczynki prosił również senatora Stanisława Koguta.
      Sytuacja finansowa rodziny jest bardzo trudna, gdyż rehabilitacja pochłania ogromne kwoty, dlatego tato Julki musi intensywnie pracować a mama czuwa nad rehabilitacją córki i scala rodzinę w tych trudnych chwilach. Ta drobna kobieta ma w sobie wiele sił, aby walczyć o zdrowie dziewczynki, a w domu jest jeszcze troje młodszych dzieci: Zosia, Franek i Gabrysia. One też potrzebują mamy. Rehabilitacja Julki to bardzo ciężka, wielogodzinna praca. Rodzicom pomaga rodzina i sąsiedzi. Jeśli możesz pomóc, nie zastanawiaj się proszę. Jak powiedział Tomek Kowal – "To, co spotkało tą kruchą dziewczynkę, mogło również dotknąć każdego z nas".

Podajemy nr konta:
Stowarzyszenie SURSUM CORDA
Łącki Bank Spółdzielczy
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080 z dopiskiem „Julka Kowalczyk”
Autor: autor: Wiesław Piksa, fot. Dominik Tymczyszyn

Komentarze

2012-02-20 23:56:24 - Robert ip:83.5.212.188
Ja pomogę, modlitwą i przekaże na konto peiniądze. Skromne 80zł ale mam nadzieję że nie tylko ja pomogę...
Dodaj komentarz

Polecamy również:

Tomek Kowal pomaga 9-letniej Julce ---TV Krynica 2012--- Tomek Kowal pomaga 9-letniej Julce ---TV Krynica 2012---arrow
2012-02-20 | Filmy
Wydarzenie miało miejsce 2 listopada 2011 roku. Mieszkająca w Trzetrzewinie Julka Kowalczyk w drodze do szkoły została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych.
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica