Tragiczna śmierć w słowackich Tatrach. Nie żyje sądeczanin Ryszard Patyk

Tragiczna śmierć w słowackich Tatrach. Nie żyje sądeczanin Ryszard Patyk
Wczoraj (16 września), na Przełęczy Gankowej po słowackiej stronie Tatr doszło do tragedii. Ryszard Patyk, Dyrektor Centrum Medycznego „Batorego” w Nowym Sączu, a zarazem przewodnik Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oddział Beskid w Nowym Sączu, podczas wspinaczki został uderzony w głowę kamieniem i spadł z ok. 15 metrów. Niestety Sądeczanin nie przeżył.
- Z głębokim żalem i niedowierzaniem zawiadamiamy, że nie żyje Ryszard Patyk, jeden z najaktywniejszych przewodników w Oddziale PTT "Beskid" w Nowym Sączu, człowiek o wielkim doświadczeniu górskim, kulturze i uroku osobistym. Ta wstrząsająca wiadomość dotarła do nas w niedzielę w godzinach południowych. Ryszard spadł w przepaść podczas wspinaczki z grupą przyjaciół przy Pośrednim Ganku (Słowacja) - czytamy na stronach Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec. Ratownicy nie mogli jednak pomóc przewodnikowi. Jego ciało przetransportowano do Starego Smokowca. Ewakuowani zostali również towarzysze Ryszarda Patyka.
- Zaprowadził nas na tyle szczytów, nauczył kochać góry, a w szczególności właśnie Tatry. Wycieczki przez niego prowadzone miały niepowtarzalny urok, a podczas przejazdów autokarem zawsze za sprawą Ryszarda towarzyszyła nam wspaniała muzyka. Teraz, kiedy znajdziemy się na tatrzańskich graniach, czy usłyszymy Va pansiero Verdiego zawsze towarzyszyć nam będzie wspomnienie o Rysiu, a On, może czasem na chwilę opuści rajskie łąki, aby razem z nami przemierzać górskie szlaki... - wspominają zmarłego koledzy z PTT BESKID w Nowym Sączu.

(MJ)
Źródło i fot. PTT BESKID Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica