Unijne pieniądze na modernizację targowiska przy Dąbrowskiego.

Unijne pieniądze na modernizację targowiska przy Dąbrowskiego.
Krynickie targowisko przy ulicy Dąbrowskiego zostanie wkrótce zmodernizowane. W kwietniu br. złożono wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jesienią - po ocenie wniosku - władze miasta podpisały umowę z Zarządem Województwa Małopolskiego o przyznanie pomocy finansowej na ok. 700 tyś złotych. 

 
   - „Wiele małopolskich targowisk istnieje od czasów króla Kazimierza Wielkiego. Zrewitalizowana musi zostać więc ich infrastruktura. Stragany będą zadaszone, czyste i schludne. Ogółem przeznaczyliśmy ponad 16 mln złotych na ich modernizację. Jednym z 19 targowisk, które uzyskało na Sądecczyźnie wsparcie finansowe jest to w Gminie Krynica. (drugie znajduje w Starym Sączu.). Dzięki targowiskom rolnicy mają możliwość sprzedaży bezpośredniej swoich produktów, a klienci - kupowania świeżych warzyw i owoców nie tylko w supermarketach. Jest to również promocja, zbliżająca producentów do konsumentów” - mówi Stanisław Sorys, członek zarządu Województwa Małopolskiego.
     W ramach modernizacji przewidziano m.in. budowę zadaszenia pod stanowiska handlowe, remont ogrodzenia i nawierzchni placu targowego, budowę toalety publicznej wraz z pomieszczeniem gospodarczym. Plac zostanie oświetlony i wyposażony w nowe stanowiska handlowe. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ok. 1 mln. 100 tyś złotych.
 
tekst Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica