Uroczysta sesja w Światowym Dniu Ziemi.

Uroczysta sesja w Światowym Dniu Ziemi.
We czwartek, 22 kwietnia obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Tegoroczna edycja poświęcona została promocji odnawialnych źródeł energii. Z tej okazji odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej.
 
Światowy Dzień Ziemi na świecie obchodzony jest od 1970 roku, a od 1990 - również w Polsce. Tematy poruszane na uroczystej sesji Rady Miasta Krynicy związane były m.in. z rolnictwem i gospodarką wodno - ściekową w terenach górskich. Dr Danuta Reśko z Polskiego Klubu Ekologicznego zarysowała historię Światowego Dnia Ziemi. Zwróciła też uwagę na konieczność rozwiązywanie problemów ekologicznych przez lokalną społeczność, bez względu na opcje i sympatie polityczne. Z kolei prof. dr hab. inż. Andrzej Jucherski, kierownik Instytutu Technologiczno - Przyrodniczego - Górskiego Centrum Badań i Wdrożeń w Tyliczu zwrócił m.in: uwagę na konieczność promowania rolnictwa ekologicznego. Podkreślił, że jest możliwość uzyskiwania dopłat na jego rozwój, a instytut służy pomocą w zakresie wdrażania w gospodarstwach rozwiązań ekologicznych.
    Gospodarkę wodno - ściekowej omówił Tomasz Demkowicz, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. W swojej prezentacji przedstawił zrealizowany program wodno - ściekowy gminy współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt inwestycji to prawie 75 mln złotych, w tym 85% dofinansowania. Współorganizatorzy sesji: krynicki oddział Polskiego Klubu Ekologicznego i Naczelna Organizacja Techniczna.

oprac. (MK) fot. UM Krynica - Zdrój
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Krynica - Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica