Urodziło się tyle samo dziewczynek, co chłopców.

Urodziło się tyle samo dziewczynek, co chłopców.
Do końca czerwca br. w krynickim Szpitalu Powiatowym im Józefa Dietla na świat przyszło 404 dzieci.  Urodziło się tyle samo, bo 202 dziewczynek i chłopców. 

W lecznicy wprowadzono nowoczesne metody, mające pomóc mamom w porodzie. Oprócz opieki i komfortowych warunków oraz świetnie wyposażonych sal poporodowych, kobiety mogą skorzystać m.in. z urządzenia, które niweluje bóle. - „Wszystko to sprawia, że na poród w naszym szpitalu decyduje się coraz więcej przeszłych mam” – mówi Sławomir Kmak, dyrektor szpitala. Kobiety ciężarne mogą wcześniej umówić się na wizytę, podczas której położne i lekarze pokażą im oddział i powiedzą, jak należy przygotować się do porodu. Wiele pań już skorzystało z tej oferty.
    Placówka wciąż podnosi jakość usług świadczonych dla pacjentów. Niedawno przy lecznicy otwarto poradnię endokrynologiczną. - To pierwsza nowa poradnia od kilku lat – mówi Sławomir Kmak. I dodaje– „Wyszliśmy naprzeciw potrzebom pacjentów, którzy często pytali o możliwość leczenia schorzeń tarczycy. Lekarz będzie przyjmował trzy razy w tygodniu. W przyszłym tygodniu będzie się można rejestrować do lekarza endokrynologa przez stronę internetową szpitala, a na razie można to robić przez ogólną rejestrację". Oczywiście, każdy kto chce się zarejestrować, musi mieć skierowanie.
 
(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica