Uwaga! 2 maja na drogach Sądecczyzny utrudnienia w ruchu związane z wyścigiem kolarskim

Uwaga! 2 maja na drogach Sądecczyzny utrudnienia w ruchu związane z wyścigiem kolarskim
W dniu 2 maja br. na terenie województwa małopolskiego odbędzie się 39. edycja wyścigu kolarskiego pod nazwą „Karpacki Wyścig Kurierów pamięci Wacława Felczaka”. Drugi etap rywalizacji zostanie zorganizowany m.in. na terenie Sądecczyzny, w związku z tym przewidywane są utrudnienia w ruchu.

„Karpacki Wyścig Kurierów” jest międzynarodową imprezą kolarską z Kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W tegorocznej edycji wyścigu, który rozpocznie się w stolicy Węgier, weźmie udział ponad 100 kolarzy z 20 krajów. Wyścig został podzielony na trzy etapy, a drugi z nich odbędzie się 2 maja br. m.in. na terenie Sądecczyzny. Tego dnia o godzinie 13:00 zawodnicy wystartują z Piwnicznej-Zdroju i pokonają trasę do miejscowości Olszana, po czym około godziny 14:00 wjadą na teren powiatu limanowskiego. Następnie około godziny 14:30 ponownie będą przemieszczać się na terenie naszego regionu – w Zabrzeży – po czym wjadą na teren powiatu nowotarskiego, gdzie w Niedzicy nastąpi zakończenie II etapu rywalizacji.

Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników ze stratą nie większą niż 15 minut. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się w Piwnicznej-Zdroju już około godziny 12:30. Przypominamy, że uczestnicy wyścigu posiadają pierwszeństwo przejazdu w miejscach nadzorowanych i kierowanych przez policjantów.

ETAP II, 2 MAJA BR. (PIWNICZNA-ZDRÓJ – NIEDZICA)

Przejazd przez Sądecczyznę na trasie:

Godzina 13:00 PIWNICZNA-ZDRÓJ – MŁODÓW – OBŁAZY RYTERSKIE – RYTRO – BARCICE – PRZYSIETNICA – MOSZCZENICA WYŻNA – SKRUDZINA – GOŁKOWICE GÓRNE – GABOŃ – KADCZA – JAZOWSKO – SZCZERZEŻ – CZARNY POTOK – OLSZANA; około godziny 14:30 ZABRZEŻ.


Andrzej Gulewicz MTV24
Aneta Izworska
Źródło: Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica