V Zjazd Sądeczan na starosądeckich błoniach.

V Zjazd Sądeczan na starosądeckich błoniach.
Turniej gmin, zawody sportowe i strażackie, kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich oraz występy zespołów regionalnych to tylko niektóre z atrakcji V Zjazdu Sądeczan, który odbył się w niedzielę, 28 maja.
 
Zjazd Sądeczan to wydarzenie, którego ideą jest pielęgnowanie tradycji Ziemi Sądeckiej. Poprzez występy zespołów regionalnych prezentuje piękno tutejszego folkloru, stoisk z wyrobami artystycznymi – rzemiosła, a straganów kulinarnych – smacznej i oryginalnej kuchni oraz wszystkiego tego, co przyciąga odwiedzających ten region.
     V Zjazd Sądeczan zainaugurowała uroczysta Msza Święta, tradycyjnie odprawiona przy Ołtarzu Papieskim na starosądeckich błoniach. W czasie eucharystii Sądeczanie złożyli dary na ręce księży.
Tuż po nabożeństwie Zygmunt Berdychowski prezes Społeczno - Kulturalnego Towarzystwa "Sądeczanin" uhonorował Krzyżem Sądeckim Jana Golonkę, b. starostę nowosądeckiego za promowanie regionu.
   Następnie rozpoczęła się część artystyczno – sportowa. Na plenerowej scenie zaprezentowały się zespoły regionalne, kapele i orkiestry dęte, pretendenci do nagrody SKT "Sądeczanin. Otrzymał ją Dariusz Rzeźnik (kategoria "Osoba"), kierownik Regionalnego Zespołu "Dolina Popradu" z Piwnicznej Zdroju. W kategorii "Instytucja" zwyciężył Zespół Regionalny "Mała Helenka".
     Dzień wcześniej odbyły się "Wieczorne Sądeczan Rozmowy" - spotkanie  wybitnych reprezentantów Lachów Sądeckich.

(MK). fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica