W akcjach poboru krwi - kryniccy strażacy najaktywniejsi w kraju.

W akcjach poboru krwi - kryniccy strażacy najaktywniejsi w kraju.
W warszawskiej siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża podsumowano VII edycję Programu - „Strażacy w honorowym krwiodawstwie. Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Najaktywniejszą jednostką po raz kolejny okazała się krynicka Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej, która pozyskała 174 litrów krwi.

W uroczystym podsumowaniu VII edycji programu „Strażacy w honorowym krwiodawstwie "Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” oraz wręczeniu wyróżnień uczestniczyli bryg. Aleksander Cycoń, asp.sztab. Paweł Hajduga, st.asp. Marcin Sikorski oraz młodszy ogn. Wojciech Mąka. - „Celem odbywającego się od 2006 roku programu jest pozyskanie dla honorowego krwiodawstwa środowisk strażaków, zarówno zawodowych jak i ochotników. W akcji „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” chodzi głównie o poprawę zaopatrzenia służby zdrowia w krew. - mówi st.asp. Dariusz Cieśla, Prezes Klubu HDK. - „Wielu z nas wypełnia swą misję nie tylko w czasie akcji ratowniczych, pożarów, powodzi czy wypadków drogowych. Będąc świadkami ludzkich tragedii, utraty zdrowia, wykluczenia z codziennej społecznej aktywności, niesiemy pomoc i nadzieję potrzebującym dzieląc się tym co najcenniejsze - darem krwi".
     Na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej działa klub Honorowego Dawcy Krwi „Ognista kropla”. Pilotażowa edycja programu odbyła się od października do grudnia 2006 roku.

 Małgorzata Kareńska foto JRG KrynicaAutor: Małgorzata Kareńska
Źródła: st. asp. Dariusz Cieśla

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica