W akcji poboru krwi „Dla Weroniki” pozyskano 20 litrów tego leku

W akcji poboru krwi "Dla Weroniki" pozyskano 20 litrów tego leku
Klub Honorowych Dawców Krwi „Ognista Kropla” działający przy krynickiej Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej zorganizował wczoraj (19 sierpnia) akcję, podczas której 44 osoby podzieliły się bezcennym lekiem. Część z 20 litrów krwi trafi do Weroniki Wydry, sześciolatki z Kalisza, która zachorowała na białaczkę. Dziewczynka od czerwca br. przebywa w Szpitalu Klinicznym na oddziale Hematologii i Onkologii w Poznaniu. 

   - Duże zainteresowanie akcją wskazuje, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi na tym terenie. Tak dobry wynik zawdzięczamy zarówno strażakom ochotnikom i zawodowym, jak również mieszkańcom Krynicy i okolic. Na wyróżnienie zasługuje - po raz kolejny - OSP Mochnaczka Niżna (10 dawców). Równie ofiarnie i licznie przybyli druhowie z OSP Łabowa (14 dawców). Byli też dawcy, którzy oddali krew po raz pierwszy. Większość z nich to turyści, którzy przyjechali na wypoczynek oraz festiwal im. Jana Kiepury. - mówi koordynator akcji st.asp. Dariusz Cieśla prezes Klubu HDK „Ognista Kropla” . Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia i zapoznania się ze sprzętem oraz pracą strażaka. Były też przejażdżki quadem po placu jednostki. Poboru krwi dokonały pielęgniarki z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Nowego Sącza pod doświadczonym  okiem Celiny Pancerz.
     Najbliższe akcje zaplanowane są na 7 października w JRG 1 w Nowym Sączu, 28 października w Muszynie oraz 18 listopada w krynickiej straży. Od początku roku w akcjach w ramach VII edycji zebrano już 94 litry pełnej krwi.
 
(red. M) fot. arch. rodzinne & A. Gulewicz.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2012-08-23 18:21:25 - Krzysztof Wydra ip:89.228.215.223
Jestem ojcem Weroniki. Razem z żoną składamy wszystkim uczestnikom i organizatorom akcji oddawania krwi dla Weroniki, serdeczne podziękowania. To dzięki takim dobrym ludziom jak wy, nasze dziecko powoli wraca do życia. Brak nam słów na wyrażenie tego, co czujemy. Wiemy, jak bezcenny jest ten lek i jak ciężko czasem go zdobyć. Chylimy czoła przed wszystkimi, którzy podarowali nam cząstkę siebie, aby pozwolić nam, cieszyć się każdym nowym dniem spędzonym z naszym jedynym dzieckiem. Jolanta i Krzysztof Wydra.
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica