W Łabowej zadbali o bezpieczeństwo młodych rowerzystów

W Łabowej zadbali o bezpieczeństwo młodych rowerzystów
28 marca w Szkole Podstawowej w Łabowej a 29 marca w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi wszystkie dzieci od klas 4 do 8 wzięły udział w akcji Bezpieczna Łabowa.

- Przyszła wiosna, więc warto odkurzyć nie tylko rowery, ale również wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się rowerem. Stąd wspólna akcja z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskie Policji w Nowym Sączu, obu instytucjom bardzo dziękuję za zaangażowanie. Bardzo się cieszę, że wspólnie mogliśmy powiększyć świadomość o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. To na pewno nie ostatnia akcja, jaką organizujemy dla naszych dzieci – zapewniła Marta Słaby Wójt Gminy Łabowa.

Akcja miała za zadanie podnieść bezpieczeństwo dzieci i zwiększyć świadomość poruszania się w ruchu drogowym. Do dyspozycji dzieci była specjalna płyta rowerowa, która symulowała poruszanie się po drodze a fachowego instruktarzu udzielali Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Oprócz zajęć praktycznych, dzieci miały również zajęcia z Wiesławem Kądziołką z MORD w Nowym Sączu, który przy pomocy filmów instruktażowych uczulał na zachowania na drodze.


Andrzej Gulewicz  MTV 24
Źródło: Urząd Gminy Łabowa
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica