W PSP w Krynicy-Zdroju pobrano 13 litrów krwi

W PSP w Krynicy-Zdroju pobrano 13 litrów krwi
W Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy- Zdroju odbyła się kolejna już akcja poboru krwi w ramach XIV edycji programu „Ognisty Ratownik-Gorąca Krew”.

Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi "Ognista kropla", w ramach XIV edycji programu "Ognisty Ratownik Gorąca Krew”, 24 listopada w Krynicy-Zdroju zorganizował akcję poboru krwi. Zgłosiły się 42 osoby, dokonano 29 pobrań. Ogólnie pobrano 13 litrów krwi.

- Akcje są odpowiedzią na apel centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, które postulują o oddawanie krwi. Aby ratować życie wielu osobom, w różnych przypadkach, co minutę jest zapotrzebowanie na 1 litr krwi. To 2 dawców –mówi kpt. Dariusz Cieśla, ze strażackiego Klubu HDK Ognista Kropla”- Zainteresowanie ze strony społeczeństwa, zarówno mieszkańców jak i kuracjuszy jest bardzo duże gdyż zgłaszają się licznie na tego typu akcje.

Na wyróżnienie zasługuje również szerokie grono strażaków, którzy od wielu lat planowo przychodzą oddawać krew. I tak w akcji uczestniczyli strażacy z jednostek OSP: Ptaszkowa, Nawojowa, Łabowa, Czaczów, Mochnaczka Niżna i Wyżna, Piwniczna.

Organizatorzy jak zwykle przygotowali poczęstunek w postaci tradycyjnego czerwonego barszczu z krokietami oraz czekoladę oraz wodę mineralną.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut
Źródło: PSP w Krynicy-Zdroju
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica