W Stańkowej - bezpiecznie na drodze.

W Stańkowej - bezpiecznie na drodze.
Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt Łososiny Dolnej Stanisław Golonka sprawdzali wykonanie prac remontowych drogi powiatowej Żbikowice – Stańkowa. Inwestycja kosztowała ponad 650 tysięcy złotych, z czego gmina dołożyła 200 tysięcy zł.

Droga powiatowa Żbikowice – Stańkowa była w bardzo złym stanie. Stwarzało to zagrożenie nie tylko dla kierowców, ale też dla pieszych. Tą drogą chodzą do szkoły najmłodsi. - „To była jedyna droga w gminie Łososina Dolna, która przez wszystkie lata funkcjonowania powiatu nie została objęta przebudową” – mówi starosta Marek Pławiak. – „Zarząd Powiatu podjął decyzję o remoncie. Nie udałoby się to, gdyby nie pomoc finansowa wójta, który ze swojego budżetu wyasygnował 200 tysięcy złotych.
   Dzięki inwestycji wyremontowano 2,7 km drogi. - Została wzmocniona podbudowa drogi i wykonana nowa nawierzchnia – dodaje wójt Stanisław Golonka. - "Zapobiegło to dalszej degradacji drogi i pozwoliło uniknąć wysokich nakładów związanych z jej przyszłą całkowitą odbudową". Wyrównano też pobocza, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.
    Prace remontowe przeprowadziło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo -Mostowych w Nowym Sączu. Wartość inwestycji to 667.094,19 w tym 200 tysięcy złotych z gminy Łososina Dolna.

Małgorzata Kareńska fot. Starostwo Powiatowe Nowy Sącz. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: Starostwo Powiatu Nowosadeckiego

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica