Wakacyjne akcje: „Bezpieczne wyjazdy” i „Bezpieczne wakacje”.

Wakacyjne akcje: "Bezpieczne wyjazdy" i "Bezpieczne wakacje".
Ruszały policyjne akcje „Bezpieczne wyjazdy” i „Bezpieczne wakacje”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym i osobom wypoczywającym tego lata na Sądecczyźnie. Przy Bulwarze Narwiku (zatoka autobusowa naprzeciwko sklepu Biedronka) wyznaczono m.in. punkt kontroli autokarów przed wyjazdem

W okresie wakacji zwiększa się natężenie ruchu drogowego. Aby zminimalizować liczbę tragicznych zdarzeń drogowych, a także zapewnić maksymalną płynności ruchu od 27 do 29 czerwca na sądeckich drogach są prowadzone wzmożone działania policyjne pod kryptonimem „Wakacyjne wyjazdy 2014”. – „W pierwszy wakacyjny weekend zadaniem sądeckich funkcjonariuszy jest ułatwienie ruchu pojazdów, poprzez kontrolę sytuacji na drogach i eliminowanie utrudnień" – mówi sierż. szt. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Policjanci podejmują też stanowcze interwencje wobec kierowców którzy m.in. przekraczają dopuszczalną prędkość, nieprawidłowo wyprzedzają, nie korzystają z pasów bezpieczeństwa czy nie udzielają pierwszeństwa przejazdu”. Także pieszym grożą represje przewidziane prawem. Policjanci baczniej przyglądają się osobom, które wychodzą na jezdnię zza przeszkody lub bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, niebezpiecznych lub o ograniczonej widoczności.
    Latem zwiększa się liczba wypadków drogowych, utonięć, nieszczęśliwych zdarzeń związanych z pracami gospodarskimi, na roli z udziałem najmłodszych. Ich przyczynami są brawura i lekkomyślność oraz brak opieki dorosłych. Podczas wakacji policjanci poprowadzą różnorodne działania kontrolne, profilaktyczne i edukacyjne, aby zminimalizować zagrożenia i zapewnić bezpieczeństwo. 27 czerwca ruszyły „Bezpieczne wakacje 2014”. To cykliczna akcja prowadzona przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu i Powiecie Nowosądeckim, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom, szczególnie dzieciom i młodzieży. Funkcjonariusze prowadzą działania prewencyjne ukierunkowane na ograniczenie zagrożeń kryminalnych i poprawę bezpieczeństwa na drogach, w miejscach zamieszkania i wypoczynku.
    Policja informuje, że w Nowym Sączu przy Bulwarze Narwiku (zatoka autobusowa naprzeciwko sklepu Biedronka) wyznaczono punkt kontroli autokarów przed wyjazdem. - "Prosimy kierować zgłoszenia co najmniej 48 przed planowanym wyjazdem do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numer 18 442 42 61 lub 18 442 42 58."– dodaje Oficer Prasowy. Zgłoszenie kontroli powinno zawierać: dokładną datę i czas planowanego wyjazdu (autokar na miejsce kontroli powinien być podstawiony co najmniej 30 minut przed planowanym wyjazdem), nazwę przewoźnika i numer rejestracyjny autokaru, dane zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego. Akcję „Bezpieczne wakacje 2014” prowadzi Komenda Miejską Policji w Nowym Sączu do 31 sierpnia.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica