Wernisaż wystawy Ewy Rosiek-Buszko - Day By Day

Wernisaż wystawy Ewy Rosiek-Buszko - Day By Day
Galeria BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu zaprasza w dniu 25 czerwca 2021, godz. 18:00 - 22:00 na wystawę autorskich, ręcznie czerpanych unikatowych papierów i ceramiki, zorganizowana w ramach obchodów 40-lecia pracy twórczej Ewy Rosiek-Buszko.

EWA ROSIEK-BUSZKO

Urodzona w Gliwicach. Mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu ze specjalnością ceramika artystyczna. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i Wydziale Grafiki – rysunek filmowy. W 1979 roku uzyskała dyplom. Nauczyciel dyplomowany.

Tworzy autorskie papiery ręcznie czerpane, tkaninę i ceramikę unikatową. Maluje pastele i akwarele. Współzałożycielka i kuratorka wystaw, działającej na niwie tkackiej od 1991 roku, śląskiej Grupy Przekaz. Od 1979 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Członek InSEA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę. W latach 2002–2014 członek zarządu i wiceprezes Stowarzyszenia Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby. Autorka warsztatów „Paper Gami”, na bazie których prowadzi zajęcia i wykłady dotyczące papieru ręcznie czerpanego. Autorka idei projektu washi no fushigi – tajemnica papieru realizowanego w Polsce oraz w Japonii w roku 2019–2020.

Uczestniczyła w ponad 200 wystawach w kraju i za granicą, między innymi w Anglii, Austrii, Francji, we Włoszech, w Niemczech, Mołdawii, na Ukrainie i w cyklu wystaw w USA i Japonii. Prace w zbiorach: Muzeum Śląskiego, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Piaristen Kunstforum w Wiedniu/Austria, Narodowego Muzeum Papieru w Mino/Japonia oraz w zbiorach prywatnych w Polsce, Anglii, Austrii, Francji, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii, USA i we Włoszech.


W związku z reżimem sanitarnym wymagane jest potwierdzenie swego przybycia do dnia 23 czerwca br., telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 pod numerami telefonu: 18 53 40 663, 18 53 40 679 lub e-mailem na adres: u.modliborek@mcksokol.pl lub przez formularz kontaktowy ZAPISY, znajdujący się na bieżącej stronie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: BWA Sokół Nowy Sącz
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica