Włącz myślenie. IV edycja projektu.

Włącz myślenie. IV edycja projektu.
Wystartowała IV edycja projektu "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość", która ma na celu przede wszystkim kształtowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży, a także rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

Celem projektu "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość" , który odbywa się pod honorowym patronatem Narodowego Banku Polskiego jest kształtowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży, a także rozwijanie kompetencji w zakresie autoprezentacji i poszukiwania pracy oraz umiejętności pracy w zespole. - "Projekt jest przykładem znakomitej współpracy między samorządem lokalnym, jednostkami edukacji i przedstawicielami środowiska biznesowego" – uważa wiceprezydent Wojciech Piech. - "Jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym".
   Projekt skierowano do szkół ponadgimnazjalnych Nowego Sącza oraz powiatu. W konferencji inaugurującej IV edycję uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i starostwa powiatowego, organizacji zrzeszających przedsiębiorców, radni miejscy i powiatowi, a także młodzież i jej opiekunowie z Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego.
     Warto podkreślić, że projekt „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość” został doceniony przez Związek Powiatów Polskich. W 2014 roku Nowy Sącz został laureatem konkursu ”Innowacyjny Samorząd 2014” w kategorii „Wspieranie przedsiębiorczości”. Wśród działań zaplanowanych w ramach projektu odbędą się m.in. wykłady z dziedziny ekonomicznej, warsztaty z przedsiębiorcami oraz konkurs dla młodzieży. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku w projekcie uczestniczyło ponad 450 uczniów.
   Organizatorem projektu "Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość" jest Urząd Miasta Nowego Sącza we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu, Sądecką Izbą Gospodarczą, Wyższą Szkołą Biznesu - NLU oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich „ORION” w Nowym Sączu.
 
Oprac. (MK
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica