Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowych

Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowych
Tylko w przeciągu dwóch dni sądeccy i kryniccy policjanci podczas kontroli drogowej trzech pojazdów ujawnili narkotyki. Właściciele zabronionych substancji zostali zatrzymani. Za posiadanie środków odurzających grozi im do 3 lat więzienia.

30 marca br. około. godz. 22:00 sądeccy wywiadowcy na ul. Batorego w Nowym Sączu zatrzymali do kontroli drogowej opla, którym podróżowały cztery osoby. W trakcie interwencji policjanci w samochodzie ujawnili zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością małych kryształków. Badanie narkotesterem wskazało, że jest to mefedron. Z uwagi na to, że żadna z osób podróżujących samochodem nie przyznała się do znaleziska, wszyscy zostali zatrzymani. Dwie 18-latki i dwaj 21-letni mężczyźni (mieszkańcy Sądecczyzny) trafili do policyjnego aresztu. Na drugi dzień, jedna z zatrzymanych kobiet przyznała się do swojej własności i usłyszała zarzut posiadania narkotyków.

Kilka godzin później około 1:30 w nocy w Krynicy Zdroju na ul. Kraszewskiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej forda. W trakcie kontroli ujawnili u kierującego 22-letniego mieszkańca gminy Krynica Zdrój, dwa zwitki folii z białym proszkiem i kryształkami. Po sprawdzeniu tych substancji narkotesterem, okazało się, że jest to amfetamina i metaamfetamina. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju, gdzie policjanci przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Jeszcze tego samego dnia, około 18-tej podczas patrolowania ulic miasta Nowego Sącza, policjanci zwrócili uwagę na zaparkowane audi, w którym siedziało czterech młodych mężczyzn. Na widok radiowozu zaczęli oni zachowywać się nerwowo. Policjanci podejrzewając, że coś ukrywają, postanowili to sprawdzić. Przeczucie ich nie zawiodło, ponieważ w trakcie interwencji u jednego z mężczyzn znaleźli marihuanę. 19-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie, został zatrzymany i przewieziony do sadeckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Andrzej Gulewicz MTV24
Żródło: podkom. Justyna Basiaga
            Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica