Wyznając miłość ukochanej… popełnił przestępstwo. Teraz ich uczucie może zostać poddane próbie

Wyznając miłość ukochanej… popełnił przestępstwo. Teraz ich uczucie może zostać poddane próbie
Młody mężczyzna, wypisując wyznanie miłości na jezdni oraz kamienicy w centrum Nowego Sącza, chciał zrobić wrażenie na swojej dziewczynie i w ten sposób przeprosić ją za kłótnię. Teraz ta romantyczna historia może skończyć się dla 26-latka zarzutami za zniszczenie mienia.

Trzeba przyznać, że zakochanemu sądeczaninowi nie zabrakło fantazji, lecz w porywie uczuć nie pomyślał o konsekwencjach prawnych swoich czynów. Kiedy 21 sierpnia br., pod osłoną nocy, farbą w spray’u malował kilkumetrowej długości napis „Kocham Cię” oraz imię swojej sympatii na jednej z kamienic w Nowym Sączu, na gorącym uczynku przyłapali go zaalarmowani o zdarzeniu policjanci. Jak się okazało podobny napis znajdował się również na jezdni w pobliżu budynku.

Nie wiadomo czy dziewczyna doceniła starania swojego chłopaka, ale teraz ich uczucie może zostać poddane próbie, ponieważ „kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Ściganie sprawcy zniszczenia mienia jest jednak uzależnione od formalnego wniosku poszkodowanych. Od takiej decyzji właściciela kamienicy i zarządcę drogi może odwieść postawa romantycznego chuligana, który odpowiednio usunie naniesione napisy lub pokryje koszty przywrócenia jezdni i elewacji do stanu poprzedniego.


Andrzej Gulewicz MTV 24
Źródło: Aneta Izworska
            Zespół ds. Komunikacji Społecznej
            Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica