Zagraniczne delegacje policjantów gościły w KM Policji.

Zagraniczne delegacje policjantów gościły  w KM Policji.
Komendę Policji odwiedziły zagraniczne delegacje policjantów z Lublany (Słowenia), Kikindy (Serbia) i Budapesztu (Węgry). Goście przyjechali do Nowego Sącza w ramach szóstych Dni Przyjaźni organizowanych przez sądecki region międzynarodowego stowarzyszenia Policji IPA.

 - Spotkanie stało się okazją do rozmów i wymiany doświadczeń związanych ze służbą Policji w Polsce, jak i państwach, których przedstawicieli gościliśmy. – mówi st. sierż. Iwona Grzebyk – Dulak, Oficer Prasowy KM Policji w Nowym Sączu.  - Delegaci poznali historię budowy komendy, strukturę organizacyjną, zakres działania, oraz tabor i sprzęt, jakim posługują się sądeccy policjanci”. 
   Podczas wizyty goście spotkali się z Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu - insp. Markiem Rudnikiem i Zastępcami – mł. insp. Rafałem Leśniakiem i podinsp. Jarosławem Tokarczykiem. Całość koordynowała podkom. Elżbieta Gargula - przewodnicząca regionu IPA Nowy Sącz, która jednocześnie sprawuje funkcję pierwszego wiceprezydenta Sekcji Polskiej IPA.
***
IPA (International Police Association) jest międzynarodowym stowarzyszeniem łączącym wszystkie policyjne służby - bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Od 1971 roku jest największym stowarzyszeniem na świecie z ponad 400 tys. członków zrzeszonych w 63 sekcjach narodowych. Posiada status konsultacyjny Organizacji Narodów Zjednoczonych i w Radzie Europy. Członkami stowarzyszenia mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej, emeryci i renciści policji.
 
Oprac. (MK) fot. KM Policji Nowy Sącz
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica