Zakończył się czwarty Krynicki Rajd Rowerowy

Zakończył się czwarty Krynicki Rajd Rowerowy
9 czerwca br. 22 kolarzy przejechało z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju pokonując w 11 dni drogę 1181 km. Trasa z Krynicy Morskiej do Krynicy- Zdroju przebiegała m.in.: przez Tucholę, Biskupin, Milicz, Gniezno, Poznań, Wrocław, Opole, Rybnik, Wadowice, Limanową i Stary Sącz. Rajd Rowerowy został zorganizowany już czwarty raz.

Jadąc w różnych warunkach atmosferycznych kolarze zwiedzali muzea jednocześnie reklamując krynickie wody mineralne, między innymi „Kryniczankę”.

Przy okazji powitania na krynickim Deptaku został zorganizowany piknik rowerowy, na którym można było pooglądać sprzęt ratowniczy oraz posłuchać porad przedstawicieli policji na temat bezpiecznego poruszania się na drogach.

Rowerzyści z Krynicy - Zdroju po raz pierwszy wyruszyli do Krynicy Morskiej 1 czerwca 2016. Wówczas 17 kolarzy pokonało dystans 1250 km. Po przyjeździe nad morze, podczas uroczystej sesji podpisana została umowa partnerska między Krynicą-Zdrój a Krynicą Morską.

Pierwszy Krynicki Rajd Rowerowy zorganizowano w ramach współpracy pomiędzy Bogdanem Kałuckim, prezesem Krynickiej Organizacji Turystycznej i Danielem Lisakiem, kierownikiem KOT, a Adrianem Bogusłowiczem, prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej z Krynicy Morskiej.

Pomysł powstał 5 lat temu podczas naszej wizyty w Krynicy-Morskiej. Tam powstał pomysł przejazdu przez całą Polskę. W związku z tym, że postanowiliśmy, że będzie to impreza cykliczna zaczęliśmy planować tę trasę. Podzieliliśmy Polskę na trasy. Pojechaliśmy najpierw stroną wschodnią , następnie bliżej centrum. Teraz jak najbardziej przy granicy zachodniej. Planujemy jeszcze zrobić kolejne edycje. Przy piątej edycji planujemy jak najwięcej przejechać wzdłuż wybrzeża” – powiedział Bogdan Kałucki – Prezes Krynickiej Organizacji Turystyczne.j

Czwarty Krynicki Rajd Rowerowy rozpoczął się 30 maja w Krynicy-Morskiej na nowo-otwartej ścieżce rowerowej. Trasa biegła wśród morza przez obóz Sztutowo , następnie przez Bory Tucholskie do Bydgoszczy. Następnie jechaliśmy do Gniezna, do Poznania, Milicza, Wrocławia, Opola, Wadowic, Limanowej i po 11-tu dniach po przejechaniu 1181 km zameldowaliśmy się o godź. 15.00 w dniu 9 czerwca na Krynickim Deptaku. Była to czwarta edycja . A już w planach jest zarys piątej edycji, która będzie biegła wzdłuż Polskiego Bałtyku, poprzez wszystkie latarnie morskie, następnie wzdłuż koryta rzeki Odry do Wrocławia a później przetransportujemy się do Tarnowa z tego względu, że tą trasę mamy już zaliczoną i w ostatnim dniu zakończymy z Tarnowa na Krynicki Deptak. To są plany już na przyszłoroczny rajd, piątej edycji” – powiedział Daniel Lisak - Krynicka Organizacja Turystyczna.

Bardzo zachęcamy do śledzenia naszych poczynań. To jest fantastyczne, że możemy zobaczyć Polskę z perspektywy roweru. Wygląda to inaczej niż z perspektywy samochodu czy pociągu. Z tego roweru widać więcej, widać jak Polska jest piękna i możemy promować to nasze uzdrowisko, nasze miasto dzięki takim partnerom jak Kryniczanka” – powiedział Bogdan Kałucki – Prezes Krynickiej Organizacji Turystycznej .


Andrzej Gulewicz MTV 24


 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica