Zakopane: Jarosław Kaczyński - przeciwny prywatyzacji uzdrowisk.

Zakopane: Jarosław Kaczyński - przeciwny prywatyzacji uzdrowisk.
Pod Giewontem (22lipca) zakończyło się posiedzenie klubu parlamentarnego PiS. Na konferencji prasowej Prezes Jarosław Kaczyński zapewniał, że będzie przeciwdziałał prywatyzacji uzdrowisk. Zaniepokojony jest on również ceną, za jaką mają być sprzedawane.

- „Uczynimy wszystko, aby to przedsięwzięcie się nie udało i przynajmniej siedem uzdrowisk było chronionych. Chociaż w naszym przekonaniu należy uchronić tych uzdrowisk znacznie więcej - powiedział szef partii. Sprzeciwił się on również prywatyzacji Polskich Kolejach Linowych, które - jego zadaniem - są doskonale funkcjonującą instytucją - „To przedsiębiorstwo, które słusznie jest zaliczane do polskiego dziedzictwa narodowego, dziedzictwa historycznego - podkreślił Jarosław Kaczyński
******
Uzdrowisko Krynica - Żegiestów przez co najmniej pięć lat pozostanie jedynym państwowym uzdrowiskiem w Polsce. Sprzedaż w tym czasie nie będzie możliwa, gdyż zainwestowano środki unijne w jego modernizację. Obecnie na liście uzdrowisk, które nie są sprywatyzowane znajdują się. Ciechocinek, Lądek – Zdrój, Kołobrzeg, Busko – Zdrój, Rymanów i Świnoujście. Ministerstwo Skarbu Państwa w latach 2012-2013 planuje sprywatyzować większość polskich uzdrowisk, które są dziś nadzorowane przez ministra. Urzędnicy powtarzają, że to konieczne i od prywatyzacji nie ma już odwrotu. Wpływy z tego tytułu szacowane są na ok. 125,5 mln zł. Swoją decyzje Ministerstwo uzasadnia w taki oto sposób - „W warunkach silnej konkurencji uzdrowiskom stworzona zostanie możliwość pozyskania inwestora, który odpowiednio je dofinansuje”. Zapewnia też, że zmiana właściciela nie wpłynie na zmniejszenie dostępności usług świadczonych przez zakłady lecznictwa uzdrowiskowego, które nadal będą mogły podpisywać kontrakty z NFZ i ZUS.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica