23. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Świat Pod Kyczerą" z finałowym koncertem w Krynicy-Zdroju

Opis dodano: 2020-07-13

Koncert finałowy online z udziałem wszystkich uczestników 23.Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat pod Kyczerą”.
Krynica-Zdrój, Deptak 12 lipca 2020r.

Przez 17 dni można było zobaczyć zespoły z różnych zakątków świata: z Guam, Peru, Turcji, Indii, Bułgarii, Algierii, Irlandii, Meksyku, Słowacji, Nepalu, Rumunii, Kenii, Serbii, Gruzji, Kolumbii i Polski. Prezentacje zespołów udostępnione były na festiwalowych kanałach komunikacji, na portalach YouTube, Facebook i Instagramie.

Zgodnie z wieloletnią tradycją nie zabrakło symbolicznych korowodów z tablicami i flagami krajów, z których pochodzą artyści. Obyły się również warsztaty tańców łemkowskich, tworzenia łemkowskich krywulek (tradycyjnych naszyjników) oraz pokazy łemkowskiej mody.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w świecie Jerzy Starzyński, Dyrektor 23.Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat Pod Kyczerą” poprowadził tegoroczny festiwal zupełnie w inny sposób jak dotychczas, bo online.

Koncert finałowy on-line miał miejsce w Krynicy-Zdroju. Poprzedził go kolorowy korowód Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kyczera".

Organizator wydarzenia, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera" zafundował wspólną podróż dookoła świata!

Reportaż filmowy

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica