30 rocznica wolnych wyborów

Opis dodano: 2019-06-08

30 rocznica wolnych wyborów.

4 czerwca Łabowa obchodziła 30-tą rocznicę wyborów w niekonwencjonalny sposób. Zaprosili do wspólnego stołu gdzie przy pączkach, ciastach, kompocie, kawie i domowych pierogach wspominano upadek komunizmu w Polsce oraz wolne wybory, które miały miejsce 4 czerwca 1989 roku.

Upamiętnienie rocznicy tak bardzo ważnego w Polsce wydarzenia i to w taki a nie w inny sposób, bo biesiadny, zostało wzorowane od dziennikarki Katarzyny Bosackiej, która będąc żoną ambasadora przebywała w Stanach Zjednoczonych i miała możliwość zobaczyć jak świętują w takich okolicznościach Amerykanie.

30 lat temu przy wspólnych posiłkach rozgrywały się tak ważne dla Polski wydarzenia, które doprowadziły do uzyskania w efekcie wolności. Stół zawsze łączy, warto więc przy nim porozmawiać, powspominać a jeszcze jak jest nakryty wówczas w radosnej atmosferze można wrócić do ważnych wspomnień z przed lat.

Skoro wszystko zaczęło się od Okrągłego Stołu więc organizatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej na wzór tamtych czasów przygotowali dla zaproszonych gości „Menu Wolności”. Zaproszono działaczy NSZZ Solidarność Eugeniusza i Juliana Mąkę, internowanych w stanie wojennym, którzy przybliżyli tamten czas i tamte wydarzenia. W prezentacji multimedialnej można było zobaczyć oryginalne zdjęcia z tego okresu. Walki na ulicach, czołgi, demonstracje.

Bardzo ciekawe spotkanie, dające dużo do myślenia zostało zakończone mini koncertem melodii z lat 80-tych. Na pianinie zagrała Anna Horoszko.

Reportaż Filmowy

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica