Anna Jantar "Nic nie może wiecznie trwać"

Opis dodano: 2015-03-14

14.III.2015 roku mija 35 lat od tragicznej śmierci jednej z najpopularniejszych wokalistek Anny Jantar. Nagranie "Nic nie może wiecznie trwać" jest muzyczną propozycją do Top 15 GOLD Hits MTV24.TV ".
Wspomnienia na stronie: www.annajantar.pl , poleca MTV24.TV

Dziękując za to, że była...  poleca  MTV24.TV

Słuchając piosenek Anny Jantar, tych mniej znanych i tych wielkich przebojów, zawsze odczuwamy olbrzymi niedosyt, chciałoby się słuchać więcej i więcej... Zaśpiewała tak wiele i zarazem niewystarczająco dużo. Dała radość i szczęście. Dzisiaj można powiedzieć: jak to dobrze, że była z nami. Utalentowana, niosąca w trudnych przecież czasach niepoprawny wręcz optymizm, piosenkarka, artystka, którą pokochano za talent, ale i za to, że była wspaniałym, prostolinijnym człowiekiem. Może miała wady, tylko kto o nich dzisiaj pamięta?

35 lat od odejścia Anny Jantar to szmat czasu. Zmienił się świat, zmieniały muzyczne style, każde pokolenie zapisało w historii piosenki swoją odrębną wrażliwość i smak. Anny nie było już na pierwszym planie, ale czy zawsze trzeba na nim być? Subtelnie, delikatnie, bez większej reklamy pojawiała się przy okazji jakiegoś festiwalu, programu wspomnieniowego, nowego filmu, czy reklamy! Zawsze była obecna, mimo nachalności setki kanałów muzycznych na platformach cyfrowych. Jej twórczość okazała się wybitna, ale Ania na pewno nie zdawała sobie z tego sprawy, że tworzy historię. Była zbyt skromna. Okrągłe daty zmuszają do refleksji. To niemożliwe, że minęło już 35 lat. Dziś nasza Ania miałaby dwoje wnucząt! Miałaby... Trudno w to uwierzyć, bo w naszej pamięci pozostanie zawsze młoda. Inspiruje bardzo silnie młode pokolenia, Jej piosenki śpiewają opolscy debiutanci, The Voice Of Poland także sięgnął po Jej twórczość, do prasy kolorowej dołączane są płyty CD z Jej piosenkami, internetowych blogów Jej poświęconych już nie sposób policzyć. Oficjalna strona internetowa Anny Jantar ma dziś swoją nową odsłonę. Wiele niespodzianek można odnaleźć w poszczególnych zakładkach. Są teledyski, nagrania audio, wspomnienia, pełna dyskografia. Ta strona jest dla tych, którzy pokochali Anię, dziękując Jej za to, że była.

O Annie Jantar nie zapomniały w tym roku ani telewizja, ani rozgłośnie radiowe. Polecamy następujące programy:

14 marca: Weekend z Anną Jantar w TVP Rozrywka

6:25 Wakacje z Anną - program z roku 1977 w reż. Z. Czeskiego (powtórka: 15 marca o godz. 20:40)

14:25 W cyklu "Muzeum Polskiej Piosenki" historia utworu pt. "Ktoś między nami" z rep. Anny Jantar i Zbigniewa Hołdysa

14:40 Złota płyta Anny Jantar - program z roku 1977 (powtórka: 15 marca o godz. 8:25)

20:15 Życia mała garść - Wspomnienie o Annie Jantar i Jarosławie Kukulskim - program z roku 2010 (powtórka: 15 marca o godz. 20:40)

15 marca: Weekend z Anną Jantar w TVP Rozrywka

12:50 "A la show" - program A. Resich-Modlińskiej z udziałem Natalii Kukulskiej.

15 marca: Kino Polska Muzyka

16:00 Godzina z ... Anną Jantar

18 marca: TV Polonia

22:10 Opole na bis. Koncert pt. Życia mała garść (powtórka: 19 marca o godz. 5:30)

Polskie Radio zaprasza do wysłuchania rozmów Marii Szabłowskiej z Natalią Kukulska w cyklu: "Bez tajemnic". Audycje emitowane będą 14 i 15 marca na pięć minut przed pełną godziną - początek w sobotę o 9:55 i w niedzielę o godz. 10:55. Również warto odwiedzić serwisy internetowe Polskiego Radia, gdzie znajduje się wiele wspomnień i rozmów m.in. Anna Jantar oczami Natalii Kukulskiej, audycja radiowa z 1975 roku, w trakcie której Anna Jantar prezentuje swoją ulubioną muzykę - Dobry wieczór, Aniu! oraz wspomnienia Adama Glinki - muzyka z zespołu TRAGAP, który odprowadzał Ją na lotnisko w Nowym Jorku w marcu 1980 roku. Annie Jantar poświęcony jest internetowy specjalny serwis pt. Bursztynowa Dziewczyna

Radio Złote Przeboje zaprasza na weekend z Anną Jantar - Niegasnąca gwiazda Anny Jantar!

Prezentujemy dzisiaj po raz pierwszy na stronie okładkę zapowiadanej na maj bieżącego roku biografii Anny Jantar pt. "Tyle słońca. Anna Jantar" autorstwa Marcina Wilka. Publikacja ukaże się nakładem wydawnictwa ZNAK. Zapowiada się ona bardzo interesująco. O liczącej 400 stron biografii już pojawiły się pierwsze wzmianki w internecie. Na stronie ZNAK-u czytamy:

W tej wyjątkowej biografii kryje się zdecydowanie coś więcej niż tyko kariera w blasku świateł.

Jaka naprawdę była Anna? O czym marzyła? Przed czym uciekała?

Marcin Wilk rozmawiał z jej mamą, Haliną Szmeterling, i córką, Natalią Kukulską. Dotarł do tych, którzy znali Annę najlepiej i zachowali cząstkę jej blasku. Z ich opowieści wyłania się kobieta mądra, dojrzała i niezależna, gwiazda największego formatu. Kobieta, która musiała podejmować decyzje kosztem własnych marzeń, nie bała się ryzykować ani sięgać po nieosiągalne. Książka zawiera niepublikowane materiały, fotografie, dokumenty i listy. Tyle słońca to także doskonały obraz polskiej sceny muzycznej lat siedemdziesiątych, pełna absurdów historia codziennego życia artystów zdanych wyłącznie na siebie.

Podobno wspomnienia są oknem na szczęście. Wspomnienia o Annie Jantar - dzisiaj i każdego innego dnia dają nam nadal trochę szczęścia, pomagają lepiej i mądrzej żyć, a to wielka sztuka.

Opracował i poleca: MUSIC MEDIA PRESS dla MTV24.TV

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica