Jagoda Barciszewska - laureatka IV edycji Konkursu Sądeckie młode talenty –„Sądecki Diament”

Opis dodano: 2018-03-26

Jagoda Barciszewska - laureatka IV edycji Konkursu Sądeckie młode talenty –„Sądecki Diament”.
Krynica-Zdrój 18 marca 2018 r.

Konkurs "Sądeckie talenty" stwarza niepowtarzalną szansę dla młodych ludzi, aby zdobyć stypendium artystyczne czy spełnić swe muzyczne aspiracje. Ubiegłoroczną IV edycję wygrała kryniczanka Jagoda Barciszewska, 22-letnia studentka filologii angielskiej. Zwycięstwo w kategorii „Studenci” przyniosła jej aria rusałki „Mesicku Na Nebi Hlubokem” - Antonina Dvořáka.
Muzyka w moim domu była zawsze obecna. Od najmłodszych lat zamiłowanie do muzyki, zwłaszcza klasycznej, rozbudzała we mnie mama. Nie pomijając faktu, że w każdym pokoleniu trafiał się jakiś "muzykant".
    Wydaję mi się, że moje marzenie o śpiewie urodziło się w wieku ok. 7 lat, kiedy to podczas Festiwalu Kiepurowskiego usłyszałam Arię Królowej Nocy, z operyCzarodziejski Flet. Wywarła na mnie wielkie wrażenie. Pamiętam, że po powrocie do domu próbowałam swoim dziecinnym głosikiem naśladować artystkę, która wykonywała utwór.
     W 2015 roku na świat przyszła moja córeczka. Każdego dnia widzę jak wspaniale rozwija się mały człowiek, który jeszcze będąc w brzuchu mamy został zaznajomiony ze światem muzyki klasycznej. Już od pierwszych miesięcy uczestniczy we wszystkich moich koncertach. Idąc w ślady matki, wykazuje olbrzymie talenty artystyczne pomimo swojego młodego wieku.......

 
Fragmenty koncertu nagrane za zgodą Jagody Barciszewskiej.

Reportaż Filmowy
Wywiad z Jagoda Barciszewską


Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica