Krynica-Zdrój. XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej i Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza.

Opis dodano: 2020-02-24

Krynica-Zdrój. XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej i Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Czesława Droździewicza.

Międzynarodowy Konkurs Gitarowy połączony razem z festiwalem Muzyki Gitarowej po raz pierwszy odbył się w 1985 roku. Twórcą, pomysłodawcą i przez wiele lat organizatorem imprezy był wielki miłośnik gitary - Czesław Droździewicz.

W 1994 roku współorganizacji krynickiej edycji konkursu podjęła się Państwowa Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu. W tym samym roku zmarł twórca i wieloletni dyrektor artystyczny imprezy Czesław Droździewicz. Od 1995 roku konkurs nazwany został jego imieniem a Festiwal, ze względu na ograniczenia finansowe realizowany był w cyklu dwuletnim. Jedenasty konkurs odbył się w 2006 roku, a następne koncerty już corocznie i trwają nadal.

W tegorocznym XX Festiwalu Muzyki Gitarowej koncerty oraz przesłuchania konkursowe odbywają się w Starym Domu Zdrojowym. Wieczorne koncerty prowadzone są przez Lidię Jazgar.

Dyrektorem Festiwalu jest Witold Buszek, a Dyrektorem Artystycznym Zbigniew Dubiella.


Reportaż filmowy

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica