Młodzieżowa Orkiestra Dęta miasta Zwolenia

Opis dodano: 2021-07-23

Młodzieżowa Orkiestra Dęta miasta Zwolenia
Krynica-Zdrój 22 lipca 2021r.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia to zespół specjalizujący się w atrakcyjnych i efektownych pokazach musztry paradnej. Z muzycznym show Orkiestra gościła podczas wielu festiwali i przeglądów zarówno na terenie Polski jak i Europy. Została założona w 1992 r. Członkowie orkiestry biorą udział w warsztatach w Krynicy-Zdroju.

Pierwszym dyrygentem został Aleksander Nadolski. Od grudnia 2004 roku orkiestrą dyryguje Piotr Bąbolewski. MOD jest zespołem, który uświetnia uroczystości w naszym mieście oraz promuje swój region w całym kraju i za granicą. Obecnie dyrygenta Piotra Bąbolewskiego, wspomagają: Tomasz Chwaliński, Tomasz Chowiera.

Orkiestra jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Rastede-Niemcy (trzy srebrne medale) , Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr w Giulianova -Włochy (trzecie miejsce), Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Kozach (Grand Prix), posiada tytuł najlepszej orkiestry województwa mazowieckiego oraz nagrodę marszałka Mazowsza Adama Struzika.

Orkiestra gościła także na festiwalach na Białorusi, Balkan Folk Festival w Czarnogórze, występowała także we Francji podczas karnawału w Nicei, na święcie lawendy w Prowansji, a także na święcie cytryny w Mentonie.


Relacja filmowa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica