Na dworzec w Krynicy-Zdroju wjechał pierwszy raz pociąg z Jasła

Opis dodano: 2019-09-29

Na dworzec w Krynicy-Zdroju wjechał pierwszy raz pociąg z Jasła.

Koleje Małopolskie w sobotę, 28 września uruchomiły zapowiadane już wcześniej testowe połączenie kolejowe Jasło- Krynica-Zdrój. Środowisko kolejarskie z Jasła od dłuższego czasu zabiega, o wprowadzenie takiego połączenia do rozkładu jazdy na stałe.

Ten pierwszy krok uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Biecz – Gorlice (Zagórzany) – Stróże – Grybów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój udało się poczynić z inicjatywy Adama Filara, koordynatora kampanii KochamKolej.pl

To on wspólnie ze swoimi współpracownikami przygotował wnioski poparte analizami, które przekazał do urzędów województw podkarpackiego i małopolskiego. W wyniku przeprowadzonych ankiet 1258 osób oceniło pomysł uruchomienia połączenia Jasło-Krynica-Jasło jako bardzo dobry i prawie tyle samo zadeklarowało chęć korzystania z niego.

Nowoczesny „Impuls” Kolei Małopolskich, wyprodukowany w Newagu wyjechał z Jasła o godz. 7.35. a do Krynicy-Zdroju przyjechał na tor trzeci przy peronie drugim o godz. 10.49. Pociąg przywiózł 269 pasażerów. Czas pokaże czy Dyrekcja Kolei Małopolskich wprowadzi ten kurs na stałe czy też nie. Wszystko będzie zależało od rzeczywistego zainteresowania mieszkańców Jasła i Gorlic.

Relacja filmowa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica