NIEPEŁNOSPRAWNY NA ETACIE - ZOBOWIĄZANIA, ALE I KORZYŚCI DLA PRACODAWCY

Opis dodano: 2015-03-20

    Od kilku lat pomagamy przedsiębiorcom w pozyskiwaniu dofinansowań do wynagrodzeń ich pracowników niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nasze usługi kierujemy do przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i zatrudniających do 25 pracowników w przeliczeniu na pełny etat.
Nasze usługi świadczymy wyłącznie zdalnie, tzn. przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (poczta elektroniczna, telefon).

    Prowadząc naszą działalność już od pewnego czasu z przykrością zwracamy uwagę na duży problem w podejściu pracodawcówdo tematu zatrudniania osób niepełnosprawnych. Bardzo niewielu pracodawców decyduje się na zatrudnienie osoby niepełnosprawnej w strukturach swoich firm.

    Księgowi i biura rachunkowe nie informują pracodawców o możliwości pozyskania comiesięcznego i bezzwrotnego dofinansowania do wynagrodzeń pracownika niepełnosprawnego ze środków publicznych (gwarantowane ustawą). Czasem spotykamy przypadki odradzania zatrudniania osób niepełnosprawnych, argumentując takie stanowisko nadmierną biurokracją w komunikacji z PFRON, znacznymi przywilejami pracowniczymi osób niepełnosprawnych oraz szczególnymi wymaganiami BHP.

    Argumenty te, tak bardzo krzywdzące dla osób niepełnosprawnych szukających pracy są niezwykle łatwe do podważenia. Tymczasem poprzez takie powszechne negatywne podejście osoby niepełnosprawne są wykluczane społecznie i traktowane jako kandydaci do pracy drugiej kategorii.
Staramy się przełamywać ten stereotyp. Propagujemy niepełnosprawność nie jako balast, lecz jako atut w procesie poszukiwania pracy i zatrudnienia.

     Za zatrudnieniem osoby niepełnosprawnej idzie poważne wsparcie materialne, na które każdy pragmatyczny przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica