Pomóżmy rodzinie Gruców zbudować nowy dom

Opis dodano: 2015-01-27

Gmina Krynica-Zdrój oraz Fundacja Renovo proszą o pomoc przy budowie nowego domu dla rodziny Gruców z Berestu. Pani Kinga Gruca z czterema córkami mieszka w starym łemkowskim domu bez fundamentów, do zamieszkania nadaje się jedynie pokoik z kuchenką, dziurawy jest dach, podłogi. W ubiegłym roku dziewczynki straciły ojca, który zginął rażony piorunem kiedy zaginał krowy z pola.

Pierwotnie planowany był remont domu, jednak ze względu na brak fundamentów i jego fatalny stan podjęto decyzje o budowie nowego.

Gmina wzięła na siebie pomoc w uzyskaniu warunków zabudowy, za darmo pozyskała projekt nowego domu od firmy Archon. Rodzina Gruców została objęta opieką Ośrodka Pomocy Społecznej, a w czasie ferii dziewczynki mają zapewnioną naukę jazdy na nartach. Gmina w imieniu Pani Kingi Grucy uzyska pozwolenie na budowę nowego domu.

Fundacja Renovo prowadzi zbiórkę materiałów budowlanych oraz osób chcących pomóc - Mamy już kilka osób, które zdeklarowały pomoc. Są to elektrycy, hydraulicy i firmy murarskie. Otrzymaliśmy też oferty przekazania materiałów budowlanych. Liczymy, że pierwsze prace ruszą na wiosnę -mówi Łukasz Ziemnik, wiceprezes

Gmina Krynica Zdrój oraz Fundacja Renovo zwraca się o pomoc do osób, które mogą wesprzeć akcję swoją pracą, materiałami bądź finansowo, wpłacając pieniądze na budowę domu dla rodziny Gruców na konto: Bank Millennium SA. 93 1160 2202 0000 0002 3195 1156. Według kosztorysu postawienia budynku wyniesie około 163 tys. zł.

Dla osób, które chcą uzyskać więcej informacji jak można pomóc rodzinie Gruców fundacjarenovo@gmail.com Łukasz Koczenasz 502 234 299, Łukasz Ziemnik608 259 797 oraz na stronie www.fundacjarenovo.pl

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica