Tylickie diamenty

Opis dodano: 2010-05-26

   Na brak uczniów posiadających zdolności, wykazujących się wysoką inteligencją, ale przede wszystkim angażujących się w poszerzanie wiedzy z różnych przedmiotów SCES w Tyliczu nie może narzekać. Jednak spośród tych klejnotów placówka może się poszczycić kilkoma diamentami.Mowa tu o uczniach godnie reprezentujących szkołę w licznych konkursach przedmiotowych organizowanych na terenie szkoły,gminy Krynica-Zdrój i województwa małopolskiego, zdobywających czołowe miejsca, zapewniające im nie tylko osobistą satysfakcję, ale i zwolnienia z egzaminów gimnazjalnych.ale i zwolnienia z egzaminów gimnazjalnych.

   Michał Wójciak – uczeń klasy II b Publicznego Gimnazjum w Tyliczu- jako uczeń szkoły podstawowej trzykrotnie został laureatem Małopolskiego Konkursu Humanistycznego; finalistą Małopolskiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. W klasie I gimnazjum uzyskał tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. W br szkolnym został laureatem Małopolskiego Konkursu Chemicznego, zajmując II miejsce obok 41 młodych chemików z województwa małopolskiego oraz finalistą Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Michał zwolniony jest zatem z obydwu części egzaminu gimnazjalnego - humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Rokrocznie Michał uzyskuje tytuł MISTRZA ORTOGRAFII, a mistrz może być tylko jeden.

   Kacper Urban – uczeń klasy II a Publicznego Gimnazjum - finalista Małopolskiego Konkursu Matematyczno Przyrodniczego w klasie VI, finalista Małopolskiego Konkursu Biologicznego w klasie II gimnazjum. Bierze udziałw rokrocznie organizowanym ogólnopolskim konkursie Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, zajmując czołowe miejsca w etapie gminnym i powiatowym. Zajął IV miejsce w powiatowym Konkursie Ochrony Środowiska i Ekologii.

   Filip Augustyński - uczeń klasy III b Publicznego Gimnazjum- w szkole podstawowej otrzymał tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. W br został finalistą Małopolskiego Konkursu Historycznego. Oprócz tego reprezentował szkołę w etapach rejonowych Małopolskich Konkursów: Fizycznego, Biologicznego, Matematycznego. Kilkakrotnie wyróżniany był w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.

   Justyna Krok- uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej- finalistka Konkursu Matematycznego, zabrakło jej tylko jednego punktu do zdobycia tytułu laureata, jedyna reprezentantka spośród gminnych szkół podstawowych.

   Wszyscy zgodnie stwierdzają: „Warto było”, choć okupili to solidną, żmudną pracą. Musieli poświęcić wiele czasu na przygotowania do konkursowych zmagań (nawet w czasie ferii zimowych), aktywnie uczestniczyli w zajęciach kół przedmiotowych działających na terenie szkoły.

   Wszyscy zgodnie stwierdzają: „Warto było”, choć okupili to solidną, żmudną pracą. Musieli poświęcić wiele czasu na przygotowania do konkursowych zmagań (nawet w czasie ferii zimowych), aktywnie uczestniczyli w zajęciach kół przedmiotowych działających na terenie szkoły.

   A przecież oprócz nauki zajmują się, jak wszyscy nastolatkowie, tym, co ich interesuje. Justyna jeździ na rowerze, bardzo lubi zabawy na świeżym powietrzu i na komputerze. Michał z lubością oddaje się czytaniu książek, jest jednym z utalentowanych aktorów szkolnego teatru, uwielbia poznawać nowe miejsca, które często zwiedza. Filip gra na gitarze, wyczynowo jeździ na rowerze. Jest autorem scenariuszy scen kabaretowych, a zarazem jednym z członków szkolnego kabaretu Kacper wiele podróżuje, kocha góry, po których wędruje, opiekuje się zwierzętami.

   Na pewno zdobyta wiedza i dotychczasowe doświadczenia konkursowe zaowocują w ich edukacyjnej przyszłości. Każdy następny udział w olimpiadach, codzienne pogłębianie wiadomości, oddawanie się ulubionym zainteresowaniomto proces szlifowania, a diamenty oszlifowane stają się brylantami.Mamy nadzieję, że będzie o nich jeszcze głośno.

   SAMORZĄDOWE CENTRUMEDUKACJI SZKOLNEJW TYLICZUul. Kazimierza Wielkiego 933-383 Tylicztel./fax 018 4711391e-mail:CESTYL@poczta.onet.plNIP 734-28-34-060

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica